1987’den bugüne

TUNA FOOD


Hakkımızda

1987 yılında Avrupa’daki Müslümanlara helal, kaliteli ve sağlıklı et ve et ürünleri sunabilme adına Tuna markası oluşturuldu. Şarküteri alanında hızlı bir şekilde ürün portföyünü geliştiren şirketimiz, kısa sürede Avrupa’da yaşayan Müslümanların beğenisini kazanmayı başardı. Şarküteri ürünlerinin yanında, taze et, beyaz et ve dondurulmuş hazır gıdalarla da adından söz ettirmeyi ve vazgeçilmez et üreticileri arasındaki yerini aldı. Eşsiz lezzetinin yanı sıra helal esaslarına uygun üretim yapması ile Müslümanların ilk tercihleri arasında yer almayı başardı.


Şarküteri grubundaki başarı ile yetinmeyip taze et pazarındaki sıkıntıları iyi analiz eden ve bu alanda ciddi yatırımlara imza atan şirketimiz, etin her aşamasının kendi kontrolünde olduğu modern bir tesis inşâ etti. Böylelikle en kaliteli kesim hayvanlarını kendimiz seçiyor ve helal esaslarına göre kesilmesini sağlayıp yine kendi tesisimizde kendimiz işliyor ve üretiyoruz.Kendi özel tarifiyle döner üretimi de yapan ve Avrupa’nın sayılı döner üreticileri arasında yer alan şirketimiz, birçok lokanta, hotel ve benzeri işyerlerine ürün tedariği sağlamaktadır.

Helalliği, doğallığı ve tazeliği ile fark oluşturan, üretimden satış aşamasına kadar her etapta en ince detayları bile titizlikle gerçekleştiren TUNA FOOD, üretimdeki yüksek teknoloji imkanları ile kusursuz üretim bilgi ve birikimini üst düzey kaliteye dönüştürmektedir. Oluşturduğu geniş satış ağıyla Avrupa´da her noktaya ulaşmaktadır.

Misyon – Vizyon

Helalliği, doğallığı ve tazeliği ile farkını ortaya koyan, her etapta titizlikle çalışan Tuna Food, yüksek teknolojiyi, kusursuz üretimi  gerçekleştirmek için araç olarak kullanmaktadır. Oluşturduğu geniş satış ağıyla Avrupa’nın her noktasına ulaşmaktadır.

Tesislerimiz

Üretimine belirli imkanlar dahilinde Köln’de sucuk yapımıyla başlayan Tuna Food, zaman içerisinde çeşitli yatırımlar yaparak AB standartlarına uygun tesisi ve artan ürün çeşitliliğiyle beraber Avrupa’daki Müslümanların helal et ve et ürünlerine olan ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

FAQ

Helal, Güvenilir, Lezzetli Tuna Food Şarküteri, Hazır Ürünler, Kırmızı ve Beyaz Et ürünlerini Avrupa’da sizlere en yakın Satış Noktalarımızdan temin edebilirsiniz. Size en yakın Satış Noktalarımız için tıklayınız.

Çünkü; helallik ve doğallık, tüketicilerimize sunduğumuz ve bizi diğer üreticilerden ayıran temel değerlerimizdir. Üretim aşamalarımızın tamamında hiyjene ve doğallığa büyük bir önem veriyoruz. Glutamat ve diğer zararlı katkı malzemelerinden uzak sağlıklı, doğal ve helal lezzetleri tüketicilerimizle buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Kuru yolum, İslami usullere göre kesimi yapılan tavuğun, haşlama kazanı, ilaçlı ve yüksek sıcaklıkta su kullanılmadan tüylerinin temizlenmesi işlemidir. Kuru yolum işlemi uygulanan tavuklarda bakteri, toz ve necaset bulunmaz. Dolayısıyla tüketicilere daha temiz, hijyenik ve sağlıklı bir ürün sunulmuş olur.

Halk arasında Çin tuzu olarak bilinen Monosodyum Glutamat, başta fast food ürünleri olmak üzere birçok üründe tat vermek için kullanılıyor. Doyma hissini baskılıyor, obezite, Parkinson ve Alzheimer gibi hastalıklara sebep oluyor. Dolayısıyla insan sağlığını olumsuz olarak etkiliyor. Tuna Food olarak, sizin sağlığınız için ürünlerimizin hiçbirinde Monosodyum Glutamat kullanmıyoruz. Sağlığınıza ve değerlerinize önem veriyoruz.